Jožka Šmukař

Diskografie

Výběr z CD:

Sada tří CD (2014): V širém poli studánečka (CD 1), Padá, padá rosenka (CD 2), Za tú horú, za vysokú (CD 3) 

CD obsahují známé lidové písničky v doprovodu cimbálové muziky Jožky Šmukaře. Na CD 1 uslyšíte například písničky: Dyž sem šel z Hradišťa, Vínečko bílé, Čerešničky, čerešničky, Vinohrady, vinohrady či Lepší je vínečko nežli voda. Na CD 2 najdete mimo jiné: Ej, od Buchlova nebo Páslo dívča páva. Na CD 3 zazní písničky: Sedí sokol na javori, Veselá je dědina, Za Starú Břeclavú, V Hodoníně za vojáčka a mnohé další.

CD Jožka Šmukař a cimbálová muzika, živá nahrávka z restaurace Cola-transport (2013)

Na CD najdete kromě dalších oblíbených písniček například Ty hodiny břeclavské, Keď som bol v Šarišu nebo Išel Macek do Malacek.

Jožka Šmukař & cimbálová muzika (2010)

CD obsahuje lidové písničky ze čtyř moravských regionů – z Podluží, hanáckého Slovácka, Horňácka a Hradišťska. Jde o netradiční a zajímavou směsici, ve které najdete i jednu baladu a vtipné dvojsmyslné texty. Celé CD je v doprovodu cimbálové muziky a nechybí ani duety.

Při víně, o víně (2009)

CD s cimbálovou muzikou obsahuje bonusovou písničku „Hádej Matyldo“, se kterou Jožka soutěžil s cimbálovou muzikou v televizním pořadu „Souboj hitů“ v roce 2008.

Jak starému, tak mladému (2005)

CD obsahuje známé lidové písně natočené s legendárním Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů – BROLNem Jindřicha Hovorky.

Pohár vína s přáteli (2004)

CD pro vytvoření příjemné atmosféry prostředí vinného sklepa natočené přímo ve vinném sklepě Jožky Šmukaře.

Ta naše písnička, Lidové písně z Moravy a Čech (2003)

Netradičně pojaté CD s českými písničkami v doprovodu Komorního orchestru paláce Žofín a moravskými písničkami v doprovodu cimbálové muziky.

Publikace:

Putování s Jožkou Šmukařem za písničkou a za vínem (2010)

Bez vína se nedá žít aneb s Jožkou Šmukařem při víně, ... o víně, ... o víně v kuchyni (2002)